The Work ako transformačný nástroj

 

Ak vás niečo trápi alebo hnevá, máte niekoľko možností, čo s tým urobiť. Ja som spoznala asi pred piatimi rokmi skvelú transformačnú metódu, ktorá sa práve spomínanými situáciami zaoberá. Pomocou vopred daných otázok a otočení preskúmame konkrétnu situáciu, aby klient preskúmal realitu taká aká v skutočnosti je. Aby uvidel, čo je za jeho strachom alebo trápením.

Technika sa volá The Work alebo Práca a pozrieť pomocou nej dá na akúkoľvek situáciu, ktorá vás stresuje a vyvádza z rovnováhy. To, čo za tým poväčšine je sa dopredu nedá odhadnúť, ani určiť. Dôležité je pravdivo odpovedať na otázky a byť úprimný hlavne k sebe.

Po takomto procese si človek uvedomí, že trápenie mu užitočné nie je a nedovolí mu žiť na 100 percent. Strach a obavy nás limitujú. Preto je dôležité odhaliť dôvody, ktoré nám v tom bránia a nebáť sa porozumieť danej situácii. Po procese, kedy sa kouč pýta a klienta sprevádza, si klient prichádza na vlastné uvedomenia, ktoré sú v jeho téme užitočné. Vtedy nastáva pokoj a porozumenie. Prijatie, toho čo je. Často sa pri tejto technike pri otázke, „Kto by si bol bez myšlienky“…., odhaľuje čistá esencia každého z nás, nezaťažená nikým a ničím. Tu je možné zbadať ďalšie možnosti…

Tieto okamihy klientov často posunú bližšie k sebe, ku svojim emóciám, k svojej intuícii ako kompasu vlastného života. Často majú pocit, že možné je všetko, že im narástli krídla atd.
Ak aj vy riešite situácie, ktoré v článku spomínam, neváhajte a napíšte mi súkromnú správu, rada vám budem sprievodcom pri vašej Práci. Som diplomovaný kouč tejto transformačnej metódy a rada vám budem prostredníctvom nej užitočná. Podmienky a bližšie informácie pošlem v spätnom maili.

Blanka

​Ak sa vám článok páčil, prečítajte si ďalšie prípadne ma neváhajte kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *