AUTENTICITA ako prostriedok pri budovaní zdravých vzťahov

 

Stáva sa vám, že vás OKOLNOSTI prinútia správať sa inak ako by ste chceli, ako je vám to prirodzené? Ako sa po tom CÍTITE? Je to v poriadku alebo máte VÝČITKY? Ak máte výčitky, sú smerom k sebe alebo k tomu druhému? Čo vám takéto konanie prinieslo z krátkodobého či dlhodobého hľadiska? Ovplyvnilo vás to pozitívne alebo negatívne?

Až keď budeme rešpektovať seba samých, svoje potreby, názory, sny a túžby, budeme so sebou spokojný a budeme vo vnútornej harmónii. Ak budeme navonok MANIFESTOVAŤ to čo si naozaj myslíme, dá nám to vnútornú silu a posilní našu DOVERU v seba. Zároveň budeme v HARMÓNII aj s vonkajším svetom, pretože sme do svojho vyjadrenia dali KUS SEBA, svoju vnútornú PRAVDU, nie PRETVÁRKU.

Toto celé súvisí so vzťahom k sebe a k ostatným. Pravdivé správanie nám môže byť užitočné v naprávaní VZŤAHOV k sebe a druhým a budovaní zdravých KVALITNÝCH VZŤAHOV. Svojím AUTENTICKÝM správaním môžeme k sebe pritiahnuť niekoho, kto nás bude rešpektovať takých akí v skutočnosti sme. Bude REŠPEKTOVAŤ našu podstatu, naše pravé JA, so všetkým, čo k tomu patrí.

Vtedy bude plynúť všetko tak ako má, bez napätia, stresu, v úprimnosti a čistej PRAVDE . Nebude viac dôvod na hnev, výčitky, strach, obavy, či trápenie. Pre seba budeme PRIAMI AUTENTICKÍ, čo nás bude vnútorne posilňovať a pre druhých viac ČITATEĽNÍ a DÔVERYHODNÍ.

Buďme preto k sebe a druhým ÚPRIMNÍ a prejavujme si REŠPEKT a LÁSKU za každých okolností. S ohľadom na skutočnosť, ako veľa pre seba znamenáme, je množstvo dôvodov, aby sme tak konali.

Ako ste na tom vy? Prinútila vás niekedy nejaká situácia hrať rolu niekoho iného?

Ak sa vám to stáva často a chcete, aby sa to zmenilo, kontaktujte ma a ja vás pri konzultácii nasmerujem, ako s tým pracovať, aby ste boli spokojní. Pri riešení daného problému môžme použiť techniku THE WORK, NLP, TERAPIU DUŠE alebo LIFE KOUČING. Kontaktujte ma TU.

B.

​Ak sa vám článok páčil, prečítajte si ďalšie prípadne ma neváhajte kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *